Czepki Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Jaki jest najprostszy sposób, aby sprawdzić, czy salon kosmetyczny, do którego się udajemy, jest na najwyższym poziomie? Niewątpliwie ma to związek z podejściem personelu do klienta, ale także z przestrzeganiem odpowiednich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Jednym z istotnych elementów BHP są środki ochrony indywidualnej oraz zbiorowej, w tym między innymi czepki ochronne, które są koniecznością w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, ale nie tylko.

Czepki ochronne to nieodłączny element w wielu branżach, między innymi w kosmetycznej, farmaceutycznej, ale również spożywczej i gastronomicznej. W branży beauty czepki kosmetyczne pomagają chronić włosy przed zabrudzeniem, np. podczas peelingu, nakładania maski na twarz czy podczas stosowania olejku do masażu. Foliowy czepek na włosy w branży fryzjerskiej jest nieodłącznym elementem wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Z kolei w gastronomii czy w branży spożywczej czepki chronią środowisko pracy przed zanieczyszczeniami. Czepki jednorazowe to także istotny element sektora medycznego.

Czepki są produkowane w jednym, uniwersalnym rozmiarze. Z reguły wykonywane są z cienkiej włókniny, a dzięki elastycznej gumce pasuje na każdą głowę. Na rynku znaleźć można różne czepki ochronne na głowę. Zarówno takie z daszkiem, jak i czepki, które są zaprojektowane specjalnie do ochrony długich włosów. Występują także w różnych kolorach, jednak najpopularniejsze są białe czepki ochronne jednorazowe. Dzięki tej różnorodności każdy jest w stanie znaleźć czepek odpowiedni do specyfiki swojego zawodu.

Czepki jednorazowe produkowane są zazwyczaj z kilku materiałów:

- czepki z włókniny PP (polipropylenowej) – czyli popularny czepek flizelinowy. Są to najpopularniejsze czepki kosmetyczne. Wykorzystuje się je również w branży spożywczej. Charakteryzują się bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza, dzięki czemu zapewniają duży komfort podczas ich stosowania.

- czepki celulozowe, papierowe – wykorzystywane przede wszystkim w branży cukierniczej oraz gastronomicznej, ale także w kosmetycznej. Jest to doskonała alternatywa dla alergików.

- czepki wiskozowe – stosowane w przychodniach i szpitalach. Gwarantują doskonałą przepuszczalność powietrza. Mogą być wykończone gumką lub specjalnymi troczkami do związania.

- czepki foliowe – przeznaczone przede wszystkim dla salonów kosmetycznych, fryzjerskich oraz spa. Doskonale zabezpieczają włosy podczas zabiegów pielęgnacyjnych - fryzjerskich oraz kosmetycznych. Foliowy czepek może być z powodzeniem stosowany nie tylko w warunkach profesjonalnych, ale również w domu.

Mimo że każdy czepek ochronny na włosy teoretycznie pełnią te same funkcje, to jednak różnią się one od siebie użytym materiałem, a także właściwościami. Materiały, które powszechnie są stosowane do produkcji czepków, powinny być lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe. W związku z tym najczęściej stosuje się polipropylen, wiskozę lub też celulozę. Czepki jednorazowe kosmetyczne i fryzjerskie czy też czepki foliowe na głowę zazwyczaj nie są drogie, opakowanie zawierające 100 sztuk czepków jednorazowych kupić można już za kilka złotych. Nieco droższe będą czepki specjalistyczne, np. czepek chirurgiczny jednorazowy. Jedno opakowanie takich czepków (100 sztuk) kosztować może już kilkadziesiąt złotych.

Innym rodzajem czepków są czepki fryzjerskie. W salonach fryzjerskich, poza kosmetykami, to właśnie czepki są niezbędne do przeprowadzenia niektórych zabiegów fryzjerskich. Mimo że czepek fryzjerski stosowany do koloryzacji włosów czasy świetności ma już dawno za sobą, to jednak w dalszym ciągu znajduje swoich zwolenników. Czepki do pasemek zyskały uznanie jako jeden z prostszych sposobów na połączenie kilku kolorów w trakcie farbowania włosów.

Korzystając z usług fryzjerskich, zawsze mamy nadzieję na uzyskanie efektu gładkich i błyszczących włosów. Warto dlatego oferować klientom różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne. Już nawet krótki kompres na włosy może wywołać zachwyt. Po umyciu włosów wystarczy nałożyć maskę, specjalną odżywkę lub inny kosmetyk, a następnie nałożyć czepek foliowy na włosy (lub aluminiowy) oraz owinąć ręcznikiem. Dzięki wyższej temperaturze oraz wilgoci łuska włosa zostanie zmiękczona, a wchłanianie składników pielęgnacyjnych spotęgowane.

Czepki stosowane są również w sektorze medycznym. Można tutaj wyróżnić czepki jednorazowe oraz wielorazowe. Przy czym te drugie są mniej skuteczne i znacznie bardziej uciążliwe. Stosowanie czepków wielorazowych wiąże się z koniecznością prania oraz wyjaławiania. Z kolei jednorazowe czepki są łatwe w użyciu, tanie i bezpieczne. Nie wszystkie procedury medyczne wymagają zachowania aż tak wysokiej higieny, jednak czepki chirurgiczne jednorazowe nadal są koniecznością. Czepki nosić muszą nie tylko lekarze, ale również pielęgniarki i pielęgniarze, fizjoterapeuci oraz wszyscy pracownicy, którzy muszą zachowywać najwyższe standardy higieny. Pracownicy medyczni zobowiązani są do zachowywania wszelkich środków ochrony bezpieczeństwa oraz zdrowia pacjentów. Niewątpliwie jednym z istotnych elementów stroju jest odpowiednie nakrycie głowy. Czepek medyczny jednorazowy wykonany jest zazwyczaj z polipropylenu lub też włókniny. Każdy czepek ochronny na głowę wyposażony jest w elastyczną gumkę, przez co doskonale dopasowuje się i nie zsuwa z głowy.

Warto pamiętać, że to na pracodawcy ciąży obowiązek dostarczenia pracownikom odpowiednich środków ochrony indywidualnej. Powinny one spełniać odpowiednie wymagania i być dostosowane do wykonywanej pracy. W związku z tym warto wcześniej przeanalizować wszelkie potrzeby i zapewnić pracownikom odpowiednie środki ochronne. Czepki jednorazowe są standardem w wielu miejscach. Gwarantują zachowanie odpowiedniej higieny oraz zwiększają zaufanie klientów.